>

Harcerze posadzili las na 100 lecie Odzyskania Niepodległości

Harcerze uczcili 100 lecie odzyskania Niepodległości sadząc las!

 

Rok 2018 upływa pod hasłem setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Towarzyszy temu wiele inicjatyw. Jedną z nich było posadzenie lasu w miniony weekend. Bartoszyccy harcerze we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce zorganizowali Rajd Ekologiczny we wsi Galiny. W tej imprezie uczestniczyło 140 harcerzy. Sobotnie popołudnie upłynęło pod hasłem ekologii
i patriotyzmu. Łącząc troskę o przyrodę i wartości patriotyczne pokazując ten radosny i wesoły patriotyzm Hufiec ZHP Bartoszyce postanowił zostawić coś po sobie, coś na kolejne 100 lat.

Dzieci pod opieką kadry i Leśników z Nadleśnictwa Bartoszyce posadzili blisko ponad 1000 drzew na obszarze leśnym między Mintami a Galinami.  

Całe przedsięwzięcie jest dla nas harcerzy szczególne ważne z kilku względów. Po pierwsze tym sposobem upamiętniliśmy 100 lecie Niepodległej, dodatkowo bardzo dużo czasu spędzamy w lasach gdzie zostawiamy po sobie ślady – tym sposobem odbudowaliśmy swoje leśne powinności. Symbolicznie także zmniejszyliśmy skutki ubiegłorocznej katastrofy gdzie nawałnica zniszczyła las
i zabiła naszych braci w trakcie obozu.
– mówi phm. Paweł  Wołoch Komendant Hufca ZHP Bartoszyce.

W sadzeniu lasu udział wzięli oprócz harcerzy Honorowi Przyjaciele Harcerstwa, Rodzice harcerzy i nasi partnerzy wraz ze Szkołą Podstawową w Galinach im. Leśników Polskich.

Teraz zostaje nam tylko pilnować swój las i dbać o jego rozwój.

 

Z harcerskim pozdrowieniem      
Czuwaj!

 

Zespół Promocji i Wizerunku Hufca

 

 

© 2018 Zespół Promocji i Wizerunku Hufca